نمایش تکی

حمایت اتحادیه‌ی اروپا از ویکتوزا برای درمان خطرات قلبی عروقی در دیابت نوع 2.

- تاریخ انتشار 13:49 1396/05/02  

به گزارش گروه آموزش و پژوهش بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان:
کمیته‌ی محصولات دارویی برای استفاده‌ی انسان(CHMP)، تحت نظارت آژانس دارویی اروپا(EMA) بدنبال اعلام نتایج جدید تحقیقات در مورد ویکتوزا(لیراگلوتاید)، حمایت خود را از استفاده از این دارو برای کاهش مشکلات قلبی عروقی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 اعلام کرد.
در مطالعه‌ی LEADER که 9300 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 که در معرض خطر حوادث اصلی قلبی عروقی بودند، در آن شرکت داشتند، درمان با ویکتوزا ( تا 1.8میلی گرم) یا پلاسبو بین 3.5 تا 5 سال بررسی شد. محققان اثرات درمان با ویکتوزا را در ترکیب با مراقبتهای استاندارد دیابت مورد بررسی قرار داده و دریافتند که خطر مرگ به دلیل حوادث قلبی عروقی و همچنین حملات قلبی غیر کشنده و سکته‌ی مغزی 18 درصد کاهش می یابد.
کمیته‌ی CHMP به استفاده از Victoza برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 نظر مثبت داد.
Todd Hobbs معاون و کارمند ارشد پزشکی شرکت نوو نوردیسک سازنده‌ی این دارو می‌گوید: بیماریهای قلبی عروقی علت شماره‌ی یک مرگ و میر افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است و بحث امروز نیاز به ارائه‌ درمانهایی را یادآوری کرد که علاوه بر مزایای کنترل HbA1c، دارای مزایای قلبی عروقی باشند.
کمیته‌ی CHMP نظر مثبت خود در مورد Victoza را در حال حاضر به کمیسیون اروپا تقدیم کرده است، نظر کمیته‌ی CHMP از تغییر بر چسب این دارو در اتحادیه‌ی اروپا حمایت می‌کند.
شرکت نوو نوردیسک انتظار دارد که تصمیم کمیسیون اروپا درباره‌ی گسترش بر چسب داروی Victoza تا اواخر سال جاری اعلام گردد.
داروی ویکتوزا دومین دارویی است که برچسب بهبود نتایج قلبی عروقی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را در اتحادیه‌ی اروپا دریافت خواهد کرد. در اوایل سال جاری داروی امپاگلیفلوزین یا Jardiance که از مهار کننده‌های SGLT-2 می باشد به عنوان اولین دارو در اروپا که بر چسب آن شامل اطلاعاتی در مورد کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی بود، معرفی گردید.

 منبع:بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com