نمایش تکی

بنیاددیابت همایش «دیابت و افسردگی» را در تهران برگزار کرد

- تاریخ انتشار 23:09 1396/03/23  

 بنیاددیابت همایش «دیابت و افسردگی» را در تهران برگزار کرد
سه شنبه 23خرداد ماه1396: به گزارش روابط عمومی بنیاد دیابت این سازمان مردم نهاد  با همکاری انجمن توسعه سلامت مهر پارسی با همکاری شهرداری منطقه (3) همایش «دیابت و افسردگی» را  برگزار نمود.
 شعار بهداشت جهانی در سال 2017 افسردگی (بیایید صحبت کنیم) می باشد.
 سرکار خانم مینا رستگاری سخنران همایش با بیان اینکه افسردگی(احساس نا امیدی و ناراحتی که بیش از دو هفته طول بکشد) و این بیماری به دلیل کاهش ترشح هورمون دوپامین و سروتونین است افزود: یکی از عوامل ایجاد این حالت بیماری دیابت است.

بیماری دیابت و افسردگی مثل یک پل ارتباطی دو طرفه است که با هم در ارتباط است یعنی افسردگی میتواند باعث دیابت شود و برعکس.
وی در ادامه گفت مصرف ویتامین B را جدی بگیرید. یکی از راه های کاهش افسردگی استفاده ازمواد غذایی است که حاوی ویتامین B می باشد.
وی افزود قرص های خواب آور قرص های کاهش دهنده فشار خون و قرص های جلوگیری از بارداری از جمله قرص هایی هستند که باعث بیماری افسردگی می شوند ویا آن را تشدید می کنند.
بحث روانشناسی رنگ ها مبحث جذابی بود که در ادامه سخنران همایش به بیان آن پرداخت . بیمارانی که دچار افسردگی هستند بهتر است که از رنگ های زرد، نارنجی و قرمز استفاده کنند در بین این رنگ ها رنگ زرد بیشتر توصیه می شود.
نکته جالبی که وجود دارد این است که افرادی که در آن ها سروتونین بیشتری ترشح می شود و به اصطلاح شادترهستند، لاغرتر می باشند. یکی از عواملی که باعث چاقی و افزایش اشتها می شود کاهش سروتونین در بدن است .
برای افزایش ترشح سروتونین در بدن مواد غذایی حاوی اسید آمینه تریپتوفان مثل انواع سبزیجات، کشک، کیوی، سینه مرغ، ماهی آب های آزاد توصیه میشود.
وی با اشاره به اینکه طب سنتی درمان خوبی برای افسردگی دارد به مصرف زعفران ، گیاه چای علفی و غذاهای با طبع گرم تاکید داشتند و افراد افسرده  را از مصرف غذاهای با طبع سرد بازداشتند.


روابط عمومی بنیادبین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان
پایان پیام

نه به دیابت می گویم
تندرستی می جویم !
به پویش نه به دیابت در تلگرام بنیاد دیابت بپیوندید:
اینجا کلیک فرمایید                                            

بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com