نمایش تکی

کارگاه آموزشی دیابت و تغذیه در دبستان پیام انقلاب و راه حق

- تاریخ انتشار 16:42 1396/08/20  

بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت با همکاری انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و شهرداری منطقه 8 تهران به مناسبت هفته دیابت با هدف کنترل و آموزش دیابت، مدرسه ابتدایی پیام انقلاب و راه حق همایش با محوریت دیابت و تغذیه را برگزار نمود.
مدرس این دو همایش سرکار خانم رستگاری با تعریف دیابت به زبان ساده برای کودکان شروع به صحبت کرد. وی در ادامه به توضیح علائم این بیماری پرداخت و به کودکان متذکر شد که اگر احساس پرنوشی و پر ادرای در طول شبانه روز دارندو اگر احساس خستگی می کنند حتما به والدین خود بگویندکه برای تست قند خون آنها اقدام کنند.
وی افزود خطری که در سن زیر 11 سالگی مخصوصا 6 تا 8 سالگی کودکان را تهدید می کند دیابت نوع یک یا دیابت وابسته به انسولین است.
یکی از دلایل این بیماری پرخوری و عدم فعالیت بدنی است. در خیلی از این موارد نیز این بیماری در اثر مسمومیت ها یا ویروس ها بوجود می آیدولی در این بین توجه به تغذیه سالم در پیشگیری از دیابت نقش به سزایی دارد.
وی با بیان اینکه کودکان باید به بحث میان وعده خود اهمیت دهند به آنها آموزش داده شدکه برای میان وعده خود به جای خوردن بستنی یا نوتلا یا آب نبات از تغذیه سالم مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنند.
در پایان نیز در یک طرح نمادین برای مبارزه و کنترل و پیشگیری دیابت با الهام از حلقه آبی که نماد دیابت هست بین کودکان بادکنک های آبی با شعار پیشگیری از دیابت توزیع شد.
  


نه به دیابت می گویم 
تندرستی می جویم ! 
به پویش نه به دیابت در تلگرام بنیاد دیابت بپیوندید: 


بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com