نمایش تکی

همایش آموزشی دیابت و انسولین برگزار شد

- تاریخ انتشار 11:43 1396/12/01  

یازدهمین همایش ماهانه بنیاد پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان با عنوان " دیابت  و انسولین- تولدی دیگر "با همکاری انجمن توسعه سلامت مهر پارسی روز دو شنبه 30 بهمن ماه 1396 ساعت 16 الی 18 در فرهنگسرای ترافیک  با حضور  برگزار شد.

در این همایش آقای دکتر فرهاد رجب پور مدیر گروه واحد آموزش بنیاد دیابت  به معرفی انسولین ها، خصوصیات و تاثیر آنها بر افراد دیابتی پرداختند و همچنین شرایط افراد دیابتی که باید از انسولین استفاده نمایند را ذکر نمودند.سپس دکتر رجب پور افزود  چهار موضع اصلی تزریق انسولین به ترتیب سرعت جذب شامل:

شکم ( طرفین ناف)، بازوها (سطح پشتی بازوها) ران ها (سطح قدامی ران ها) و باسن می باشد .

شکم سریع ترین جذب انسولین را دارد، بازو و ران دارای جذب متوسط است و باسن آهسته ترین محل جذب انسولین است و با توجه به وعده غذایی و توجه به سرعت جذب انسولین می توان در کدام قسمت های فوق انسولین تزریق کرد.

سپس خانم رئیس زاده از واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت همراه با کودکان و نوجوانان دیابتی بالای سن حضور یافته و نمایش خود را در زمینه معرفی انسولینها، کاربرد آنها و زمان تزریق را به اجرا درآوردند که با استقبال مدعوین همراه بود. همچنین ایشان در زمینه محل های تزریق انسولین به مدعوین توضیحاتی ایراد نمودند.

در پایان همایش تست قند خون از مدعوین دریافت شد.


 نه به دیابت می گویم 

تندرستی می جویم ! 
به پویش نه به دیابت در تلگرام بنیاد دیابت بپیوندید: بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com