نمایش تکی

بنیاددیابت همایش گام های تغییر در دیابت را در مشهدبرگزار کرد

- تاریخ انتشار 11:55 1393/02/08  

بنیاددیابت همایش گام های تغییر در دیابت را برگزار کرد
در پایان هفته سلامت با همکاری انجمن توسعه سلامت و شهرداری منطقه 5 مشهد
به گزارش روابط عمومی بنیاد دیابت ، این سازمان مردم نهاد با همکاری انجمن توسعه سلامت مهر پارسی، شرکت نوو نوردیسک پارس و مساعدت  معاونت فرهنگی شهرداری منطقه 5 مشهد عصر روز یکشنبه هفتم اردیبهشت - در پایان هفته سلامت - یک همایش اموزشی با عنوان " گام های تغییر در دیابت"را برگزار نمود.
در این همایش به ابعاد گوناگون شناسایی بیماری دیابت و راه های پیشگیری و درمان ان اشاره شد .آقای امین صالح پور سخنران اصلی همایش نقش وراثت، چاقی ، بی تحرکی،تغذیه نامناسب  را عوامل پیشرانه ی بیماری دیابت دانست و گفت اضافه وزن و بی تحرکی و تغذیه نامناسب  فقط عامل دیابت نیست بلکه  بیماری فشار خون بالا و چربی خون را نیز به همراه دارد.

وی همچنین تنظیم وزن بدن و ورزش روزانه  ، گزینش برنامه غذایی سالم (و در بردارنده همه ی گروه های پروتین ، نشاسته ، سبزیجات و لبنیات )را موجب پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت عنوان کرد.
صالح پور در ادامه همایش گفت بسیاری از افرادی که در مرحله پیش دیابت و در مرز خطر یعنی میزان قند بین 100 تا 125 قرار دارند و به پزشک مراجعه می نمایند نیازی به مصرف قرص یا تزریق انسولین نداشته اما به طور اکید لازم است با ورزش 5کیلو گرم ازوزن اضافی خود بکاهند و برنامه غذایی کم کالری همراه با مصرف فیبر بالا را در پیش بگیرند تا از ابتلا به دیابت جلوگیری نمایند.
وی همچنین بهره گرفتن از قرص های کم کننده اشتها و کاهش دهنده ی وزن را خطرناک ، همراه با عوارض و آسیب زننده به سلامت افراد دانست .
در ادامه ی همایش با هدف افزایش اثر بخشی آموزش ، خسروی معاون اجرایی بنیاددیابت پس از مرورسرفصل های ارایه شده در این همایش به طرح پرسش واخذ پاسخ از شرکت کنندگان در همایش پرداخت .

    
               
  
  
       
 
      

  

پایان پیام/248
روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت 
انجمن توسعه سلامت مهر پارسی
بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com