نمایش تکی

همایش زنان و دیابت همزمان با روز جهانی دیابت برگزار شد

- تاریخ انتشار 16:28 1396/08/23  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، این بنیاد با همکاری انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی، همایش روز جهانی دیابت با محوریت "زنان و دیابت آینده سالم حق ماست" با حضور 250 نفر برگزار گردید.

مهمانان ویژه همایش جناب آقای دکتر جواد رجبیان کارشناس مسئول امور بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرکارخانم دکتر طیبه توحیدی کارشناس امور بیماری های خاص ، سرکار خانم سلجوقی مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی و سرکار خانم خورشاهی 
مدیر برنامه همایش وجشنواره خانم هاجر شریفی مدیر دفتر مشهد و مسئول برگزاری  همایش وجشنواره بااقدام برنامه های جذاب این روز را برای دیابتی به یاد ماندنی نمود در ابتدای همایش مجری برنامه سرکار خانم  محمدی برنامه های همایش آموزشی و جشنواره غذای سالم را بیان نمودند.
 در این همایش ابتدا دکتر فرهاد رجب پور صنعتی مدیر آموزش بنیاد دیابت به آمارهای جهانی دیابت زنان، خطرات، پیشگیری و اقدامات پرداخت وی در این رابطه گفت از هر 10 زن یک زن مبتلا به دیابت می باشد . وی افزود سلامت بانوان به عنوان اصلی ترین محور تربیت فرزندان در خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد.  

در ادامه این مراسم سرکار خانم سلجوقی مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان رضوی به سخنرانی پرداخت در ابتدای سخنان به حادثه دیدگان زلزله غرب کشور و خانوادها و بازماندگان تسلیت گفت. ایشان ضمن ارتباط بیماری دیابت و آمار آن در زنان و اظهار نگرانی از شیوه ناصحیح زندگی و تغذیه نادرست بر اصل شیوه صحیح زندگی تاکید کرد. وی بنیان و پایه خانواده را بانوان دانسته و با توجه به آسیب پذیر بودن این قشر در تمامی جوامع خصوصا در کشورهای جهان سوم و کم درآمد، بر سلامت جامعه زنان تأکید کرد.

سپس نامه کودک دیابتی عزیز به مادر قرائت شد در پایان همایش نیز سرکار خانم خورشاهی مسئول دیابت بهداشت استان توجه به دیابت و مواجهه آگاهانه با آن را برای حاضرین توضیح دادند.

همچنین در جشنواره غذای سالم که با هدف ترویج استفاده غذای سالم و تشویق کودکان و نوجوانان دیابتی در استفاده از غذای سالم در این روز برقرار شده بود، کودکان دیابتی به همراه والدین خود به عنوان سرآشپز در آن شرکت کرده و دستپخت های سالم خود را ارائه نمودند که توسط سه نفر از داوران بین المللی در زمینه غذا و سلامت داوری شده و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا شد . همچنین به بقیه گروه های جشنواره غذا، به رسم یادبود جوایزی اهدا شد. 

قبل از مراسم اهدای جوایز، کودکان دیابتی که پلاکاردهای روز جهانی دیابت را به تن داشتند و بادکنک های آبی اهدایی بنیاد دیابت در دست، همراه با شعار نه به دیابت می گوییم، سلامتی می جوئیم و ما با دیابتمان دوست هستیم تشکیل حلقه (نماد جهانی دیابت) آبی کودکانه دادند و به شور و نشاط پرداختند.

در موازات همایش، صدا و سیمای جمهوری اسلامی گزارشی از همایش، جشنواره غذا برگزار نمود و همچنین مصاحبه ای با آقای بهرام فروزنده فر مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بنیاد دیابت برگزار نمود که در برنامه شب شرقی و اخبار استان خراسان رضوی پخش گردید. وهمچنین گزارش خبری از مدیر همایش خانم هاجر شریفی در جراید وشبکه استانی تهیه گردیدنه به دیابت می گویم 
تندرستی می جویم ! 
به پویش نه به دیابت در تلگرام بنیاد دیابت بپیوندید: 

بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com